هیدروسرامیک

Abbas abad Residential Complex
آوریل 6, 2022
کاشی حرارتی
آوریل 5, 2022

– هیدرو سرامیک از جمله مصالح ساختمانی جدید است که می تواند به طور موثری جایگزین سیستم تهویه مطبوع ساختمانی شود. این مواد که از حباب های هیدروژل تشکیل شده است که می تواند به طور موثری 400 برابر حجمش آب را در خود ذخیره کند.
– بنابراین در روزهای گرم تابستانی این حباب های آب ذخیره شده می توانند تبخیر شده و به طور برجسته ای باعث کاهش دمای فضای داخل اتاق شوند. بنابراین استفاده از این مصالح ساختمانی در داخل دیوارها و یا سایر اجزای ساختمان می تواند باعث صرفه جویی از لحاظ مصرف انرژی شود و از لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه است.
– دیوار های هیدرو سرامیک مواد جدید که در رابطه با درک حرارتی از فضا و مصرف انرژی بهبود می یابد. این نامگذاری به این دلیل است که ترکیبی از هیدروژل با مواد پشتیبانی مانند مواد سرامیکی است که به رطوبت و گرما پاسخ می دهد. این ماده به عنوان یک دستگاه خنک کننده تبخیر کار می کند که باعث کاهش درجه حرارت تا ۵ یا ۶ درجه می شود و رطوبت را افزایش می دهد. هوش منفعل باعث می شود عملکرد آن متناسب با گرمای محیط بیرون باشد.
– ساختار این مواد دقیقا مانند پوست انسان عمل می‌کند یعنی با سیستم تعریق، فضای درون را خنک می‌کند. این حباب های هیدروژل پلیمر های کوچکی هستند که می‌توانند هنگام جذب هرگونه رطوبت در اطراف خود تا 400 درصد گسترش یابند. سپس با تبخیر آب، هیدروژل ها کوچک شده و محیط اطرافشان را خنک می‌کنند.